Więcej i… więcej

Jarmarki bożonarodzeniowe w Poznaniu zapewniają odwiedzającym nie tylko mnóstwo atrakcji, ale również pozwalają poczuć magię zbliżających się świąt.

Cieszą się one ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. W tym roku możemy zaobserwować znaczące zmiany w cenach towarów i usług, a także w organizacji Betlejem Poznańskiego. Jarmark możemy odwiedzić aż w czterech miejscach. W 2021 roku znajdował się on na placu Wolności, Rynku Łazarskim oraz przy poznańskiej Arenie. W 2022 jego sercem również jest plac Wolności, jednak przestrzeń przy Arenie zastąpiono placem Kolegiackim, natomiast Rynek Łazarski pozostał bez zmian. W tym roku dodatkowo są tereny Międzynarodowych Targach Poznańskich. Główne atrakcje, jakie wyróżniają właśnie tę lokalizację, to lodowisko oraz młyńskie koło, z którego możemy podziwiać panoramę miasta. Oprócz tego, mamy okazję skosztować pysznej kuchni, napić się grzanego wina lub zjeść słodki kołacz. Jarmark na MTP został otwarty jako drugi, już 18 listopada, i będzie czynny do 23 grudnia. 

W tym roku różnicę w cenach mogliśmy odczuć już 11 listopada, kupując rogale na Dniach Świętomarcińskich. Nie inaczej jest w przypadku jarmarku bożonarodzeniowego. Wzrosła nie tylko liczba lokalizacji, ale, niestety, również ceny towarów. Jednak nie odstrasza to odwiedzających, co widać przede wszystkim w sobotnie i niedzielne popołudnie.

Fot. Kacper Jonik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*