Już nie tylko ogólnopolska

W miniony weekend na Wydziale Biologii odbyła się I Międzynarodowa Studencka Konferencja Kryminalistyczna „50 twarzy zbrodni”. Wcześniejsze edycje miały status ogólnopolski. Wydarzenie to było dedykowane studentom, doktorantom, a także wszystkim osobom, które interesują się kryminalistyką.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane możliwości różnych dziedzin nauki w badaniach kryminalistycznych oraz postępowaniu przygotowawczym i sądowym. Wykłady były prowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy (np.  jakie warunki panują więzieniach, w których znajdują się najbardziej niebezpieczni więźniowie, jak rozpoznać ofiarę na podstawie uzębienie). W piątek odbyły się: pokaz poznańskiej policji konnej i wystawa fotograficzna Adriana Zgórskiego. W sobotę natomiast chętni mogli wziąć udział w Koncercie Muzyki Filmowej, zagrała Wrzesińska Orkiestra Dęta.

Kolejna edycja Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Kryminalistycznej „50 twarzy zbrodni” odbędzie się w grudniu 2020 roku,  również w Poznaniu.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*