I przyszedł grudzień!

Miesiąc, w którym nasze myśli wędrują ku tematom świątecznym, ale w Wielkopolsce przypominamy także ważne wydarzenia historyczne. Piszemy o tym w kalendarium   http://www.bracz.edu.pl/events/2023-12/

 W najbliższym tygodniu zapraszamy na wydarzenia muzyczne i literackie. We wtorek o godz. 17.00 w Filii Sztuki – Warsztaty sztuki iluminacji; obowiązują zapisy filia39@bracz.edu.pl. Podczas spotkania będziemy poznawać tajniki tworzenia zdobnego inicjału, który może pojawić się na kartkach świątecznych.   

Tego samego dnia o godz. o 18 Dom Literatury i Mieszkanie-Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny zapraszają do Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego Biblioteki Raczyńskich na spotkanie wokół „Wspomnień” Barbary Czerwijowskiej. To coś więcej, niż tylko źródło wiedzy o dzieciństwie jej słynnej siostry, Kazimiery Iłłakowiczówny. Czerwijowska była sierotą z nieformalnego związku. Opiekę nad nią sprawowało kilka rodzin różniących się statusem materialnym i towarzyskim. Ta specyficzna pozycja społeczna spowodowała, że relacjonując swoje życie, może Czerwijowska opowiedzieć także o tym, jak w ostatniej ćwierci XIX i na początku XX wieku żyło się wśród najuboższej inteligencji, ziemiaństwa i arystokracji, w domach miejskich i wiejskich, litewskich, inflanckich, podlaskich i warszawskich.

Dyskusję o książce Barbary Czerwijowskiej „Wspomnienia” z udziałem prof. Magdaleny Bizior-Dombrowskiej oraz prof. Marcina Wołka poprowadzi dr Lucyna Marzec. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*