„Dziękuję. Żegnaj, Marku”

Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Związany był m.in. ze stołecznym Teatrem Rampa, grał również w „Czasie honoru”, „Alternatywach 4”, „Plebanii”, „07 zgłoś się”. Mimo że od kilku lat zmagał się z nowotworem, nawet ostatnie dnie spędzał w teatrze. Marek Frąckowiak zmarł w wieku 67 lat.

Poinformował o tym Łukasz Płoszajski, który grał z Nim w „Pierwszej miłości”. – Straciłem kolegę. Poznaliśmy się na planie serialu. Często spotykaliśmy się gdzieś w locie. Pamiętam Twój uśmiech i głos. Byłeś dobrym, wesołym, wrażliwym człowiekiem. Uśmiecham się dziś w Twoją stronę. Dziękuję. Żegnaj, Marku – napisał  na Facebooku.

M. Frąckowiak (1950 – 2017) był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT. Był związany z warszawskimi teatrami: Nowym (1974-77), Współczesnym (1977-81), Na Woli (1985-87), Rozmaitości (1987-90), Adekwatnym (od 1993) oraz Teatrem Rampa (od 1999). Widzowie kojarzą go głównie z takich produkcji jak: „Alternatywy 4”, „C.K. Dezerterzy”, „07 zgłoś się”, „Czas honoru”, „Ranczo”, „ Ogniem i mieczem” czy „Pitbull”. Mimo choroby, aktor był aktywny zawodowo. W 2018 roku do kin wejdzie film „Kamerdyner”, w którym wcielił się w żandarma pruskiego.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*