Zapraszamy do współpracy

Fundacja Digital University, której misją jest rozwijanie kompetencji cyfrowych u dzieci i młodzieży, ogłasza zbiórkę publiczną sprzętu umożliwiającego w okresie pandemii naukę online podopiecznym domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zaprasza do współpracy organizacje, firmy i przedsiębiorstwa, by pomogły im wyrównać szanse w dostępie do codziennej edukacji.

Od kilku tygodni wszyscy mierzą się z nową rzeczywistością wymuszoną przez COVID-19.  Po zamknięciu szkół i wprowadzeniu edukacji przez internet, domy dziecka borykają się z brakiem sprzętu, na którym dzieci mogłyby swobodnie uczyć się i odrabiać zadania domowe. Zdalna edukacja stanowi problem dla wielu placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka czy rodzin zastępczych. Szacuje się, że jeden komputer przypada średnio na siedmioro podopiecznych tych placówek. To znaczy, że kiedy jedno dziecko się uczy, pozostała szóstka pozbawiona jest tej możliwości. Konsekwencją są narastające braki w edukacji wśród młodzieży, która i tak ma trudny start w dorosłość.

Z największymi problemami borykają się placówki z małych miast i miasteczek. Celem akcji Digital4Kids jest wyrównanie szans ich podopiecznym, umożliwienie im nauki online. Będzie on realizowany poprzez wyposażenie placówek opiekuńczo-wychowawczych w niezbędny sprzęt oraz oprogramowanie umożliwiające komfortową naukę zdalną (pakiet office), pomoc wolontariuszy z firm IT w zdalnej instalacji oprogramowania, a w przyszłości – także poprzez realizację programów edukacyjnych z zakresu m.in. nauki programowania, tworzenia stron internetowych etc.

Najpilniejsze potrzeby to: laptopy, komputery stacjonarne, myszki komputerowe, słuchawki z mikrofonem, kable HDMI, drukarki i oprogramowanie.

 POSZUKIWANI PARTNERZY DO WSPÓŁPRACY

Na start:

  1. Koordynator IT, który wesprze Fundację swoją wiedzą na temat sprzętu oraz oprogramowania i będzie standaryzował zapotrzebowanie placówek w zakresie hardware i software
  2. Partner, który stworzy i utrzyma kompleksową platformę łączącą domy dziecka z firmami IT

Drugi etap:

  1. Partnerzy, którzy przekażą używany i sprawny sprzęt na rzecz domów dziecka.
  2. Partnerzy, którzy zakupią nowy sprzęt lub przekażą finansowanie na jego zakup
  3. Partnerzy, którzy zaangażują pracowników – wolontariuszy do pomocy w instalacji oprogramowania

Trzeci etap – kolejne lata:

Szkolenia online dla dzieci z domów dziecka z zakresu IT

 FB: https://tiny.pl/7xbzg

https://digitaluniversity.pl/nowe-newsy/

 Inicjatorzy:

Tomasz Krawatka – Divante; Elżbieta Wojciechowska – Digital University; Jakub Wójcik – Leadership Academy for Poland; Jowita Michalska – Digital University

Kontakt:
Ela Wojciechowska

Head of Digital University Foundation

ela.wojciechowska@digitaluniversity.pl

www.digitaluniversity.pl

 

1 Komentarz do Zapraszamy do współpracy

  1. Ciejawi mnie jedna rzecz. Jesteśmy jako społeczeństwo przygotowani do zdalnej edukacji, ale co z maturami. Życie zamarło, a wybory za pasem. To jest owa nowa normalność zapowiadana przez premiera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*