Prelekcja i dwa spotkania

W Bibliotece Raczyńskich klimaty karnawałowe, poetyckie i  wspomnieniowe.

 28 stycznia (wtorek), godz. 16.30  Galeria Atanazego (wejście od Al. Marcinkowskiego 23).  „A tu zima, karnawał jest z nami!”.  Pierwsza w nowym roku prelekcja dra Tomasza Umerle w ramach Wtorku dla seniora dotyczyć będzie piosenek karnawałowych i kabaretowych. Podczas spotkania nie zabraknie nie tylko analizy wybranych utworów i opowieści, ale i okazji do wspólnego śpiewania.

28 stycznia (wtorek), godz. 18.00 Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, ul. Wroniecka 14. Spotkanie autorskie Jerzego Łukasza Kaczmarka. Jest on poetą, krytykiem literackim, dramaturgiem i tłumaczem literatury niemieckiej, autorem książki poetyckiej „Przepowiednie: z kręgu nocy i dnia”. W latach 80. i 90. XX w. redaktor kwartalnika literackiego „Już Jest Jutro”. Swoje wiersze publikował w antologiach i czasopismach literackich w Polsce i Niemczech. Spotkanie połączone będzie z promocją tomu wierszy „Niewidzialny stygmat” (Sopot, Biblioteka „Toposu”, 2019). Spotkanie poprowadzi literaturoznawca  Artur Jocz.

29 stycznia (środa), godz. 18.00 Galeria Atanazego (wejście od Al. Marcinkowskiego 23). Zapiski intymne. Spotkanie z Kazimierzem Orłosiem.  W swoim bogatym dorobku literackim ma powieści, nowele, opowiadania, słuchowiska i scenariusze. Pretekstem do spotkana będzie wydana jesienią 2019 roku autobiograficzna książka „Dzieje człowieka piszącego”, w której autor opisuje swoje dzieciństwo, młodość i początki pracy literackiej.

Z okazji rozpoczynających się ferii, małych czytelników zapraszamy na cykl zajęć literacko-plastycznych, które w tym roku odbywają się pod hasłem: skandynawskie klimaty- nie tylko Astrid Lindgren. Szczegóły: http://www.bracz.edu.pl/event/zima-z-ksiazka-skandynawskie-klimaty-nie-tylko-astrid-lindgren/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*