Klamka zapadła

Kończy się pewna epoka dla środowiska graczy w Polsce. Dwa najpopularniejsze media: kanał na YouTube „TVGry” oraz magazyn „CD-Action” przechodzą zmiany, które na zawsze odmienią funkcjonowanie obydwu.

W grudniu 2021 odejście z redakcji „TVGry” ogłosił ówczesny redaktor naczelny Grzegorz „Gambrinus” Boberek, nazywany też często „Szefem”. Na jego następcę wybrano, również znanego na kanale, Michała Mańkę. Wiadomość wstrząsnęła środowiskiem graczy, w końcu „TVGry” to kultowy kanał i strona internetowa, gdzie zamieszczane są treści z zakresu recenzji i ciekawostek o grach. Niecały miesiąc później (5 stycznia 2022) swoje odejście z redakcji ogłosił Szymon „Hed” Liebert – główny montażysta filmów, niejako trzon redakcji, którego content kojarzył chyba każdy fan kanału. Obydwaj swoją decyzję tłumaczą chęcią skupienia się na własnych, niezależnych treściach i indywidualizacji, a redakcję opuszczają w akompaniamencie ciepłych słów od koleżanek i kolegów, a także czytelników i widzów.

Oprócz „TVGry”, zmiany dotkną także popularnego czasopisma „CD-Action”, które z miesięcznika przechodzi w tryb kwartalnika. Dla wielu pozostaje jednak wspomnieniem początków gier wideo w Polsce, a także możliwości zaopatrzenia się w egzemplarze starszych tytułów w przystępnej cenie. A trzeba przypomnieć, że do każdego wydania dołączona była płyta z grą. Jak można zobaczyć na facebookowym profilu redakcji, decyzja o zmianie trybu ukazywania się została podjęta pod wpływem rosnącej inflacji. Prężnie działa natomiast strona internetowa magazynu, na której można poczytać artykuły traktujące o świecie gier.

Grafika: Filip Siuda

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*