Ford Bronco wjeżdża do Europy

Współczesna wersja legendarnej terenówki Forda jest hitem za oceanem. Firma idzie za ciosem i wprowadza model do sprzedaży na starym kontynencie.

Mimo wyśrubowanych norm emisji spalin, które Unia Europejska nakłada na rynek motoryzacyjny, Ford zamierza sprzedawać auta nawet z motorem V6. Gamę silnikową otwiera, znana z Focusa RS czy Mustanga, jednostka 2.3 ecoboost. Czterocylindrowiec dysponuje mocą 300 KM. Dla fanów bardziej rasowego brzmienia przygotowano, wspominaną wyżej, jednostkę o pojemności 2.7 litra, przekazującą na koła 30 KM więcej od mniejszego motoru.

Główną różnica między rodzimym rynkiem a Europą będzie niedostępność 2-drzwiowej wersji nadwozia. Otrzymamy możliwość zamówienia Bronco z dwoma parami drzwi. Dla spragnionych wrażeń, dostępna będzie wersja bez dachu, a nawet ze zdejmowanymi drzwiami! Ford nie ukrywa, że nowa flagowa terenówka, jest zaprojektowana do podróży z dala od płaskich, asfaltowych dróg. Właściwości off-roadowe mają stawiać pojazd w jednej linii z autami m. in. Land Rovera czy Toyoty. O jakości Bronco świadczyć może też cena. Konfiguracja zaczyna się od około 300 tys zł.

Nowy Ford łączy funkcjonalność oraz komfort codziennego użytkowania. Terenówkę wyposażono w system “Goat” (Goes Over Any Type of Terrain), który ma zapewniać elektroniczne wsparcie w pokonywaniu bezdroży. Pojazd jest, oczywiście, wyposażony w stały napęd na obie osie, napędzany bardzo udaną, 10-stopniową skrzynią automatyczną. Równie imponująco prezentuje się wnętrze Bronco. Kokpit wyposażono w 12-calowy dotykowy ekran, a do tego w aplikacje Apple CarPlay and Android Auto, kamerę 360 stopni czy nawet nagłośnienie B&O Premium Sound System 8 z 10 głośnikami i subwooferem.

Czy na rynku przepełnionym miejskimi suvami pokroju Hyundaia Tuscona czy Peugeota 3008, jest miejsce na drogą, ale za to prawdziwą terenówkę? Czas pokaże. Chętnych do zakupu nowego Forda Bronco na pewno nie zabraknie. Nie spodziewajmy się natomiast, że pojazd będzie spotykany tak często jak japońskie i koreańskie pseudo-terenówki.

Fot. Eric McLean https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/noc-ford-reflektor-zderzak-10918025/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*