Będzie muzeum Lecha Poznań

Umowa na stworzenie projektu muzeum Lecha Poznań została podpisana. Za adaptację wnętrz INEA Stadionu na potrzeby stałej ekspozycji klubowych trofeów, koszulek, pamiątek  i innych eksponatów odpowiadać będzie ten sam architekt, który zaprojektował świeżo wyremontowaną strefę Premium.

Temat klubowego muzeum wraca regularnie, często jest podejmowany przez kibiców podczas spotkań z zarządem, w dyskusji w mediach społecznościowych. – Dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się wykonać znaczący krok w tej materii. Jeszcze przed meczem rocznicowym zaprezentowane zostaną pierwsze wizualizacje adaptacji wybranych stref – mówi prezes Lecha, Karol Klimczak.

Umowa podpisana przez niego oraz architekta Macieja Abramowicza zakłada stworzenie projektu adaptacji dwóch przestrzeni INEA Stadionu (na Trybunie Anioły lub Czapczyka), spośród których jedna zostanie wybrana. Prace mają zacząć się w czerwcu, po ostatnim meczu bieżącego sezonu i zakończyć przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek.

Klub jest w posiadaniu kilkuset różnych pamiątek, takich jak puchary, medale, fotografie, plakaty, koszulki. Są skatalogowane i część z nich złoży się na stałą ekspozycję. – Wkrótce powołana zostanie też rada programowa muzeum, którą stworzą przedstawiciele różnych środowisk.

– Do aktywnego współtworzenia muzeum zachęcamy również kibiców. Nie jeden pewnie ma w domu pamiątki, którymi mógłby się pochwalić i które raz na jakiś czas prezentowalibyśmy w formie tematycznych wystaw okresowych. To będzie miejsce otwarte dla każdego, zostanie wciągnięte w trasę wycieczek stadionowych. Chcemy, by stało się wizytówką klubu o blisko 95-letniej tradycji – kończy prezes Klimczak.

fot. Lech Poznań/www.lechpoznan.pl/Marcin Rajczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*