Austriacy wygrywają w Zakopanem

Już po raz drugi w tym sezonie austriaccy skoczkowie wygrywają zawody drużynowe – tym razem w Zakopanem. Polacy, mimo że po pierwszej serii prowadzili, zajęli drugie miejsce. Podium domknęli Norwegowie.

Pierwsza seria drużynowych skoków w Zakopanem ułożyła się znakomicie dla polskich skoczków. Dzięki świetnym skokom Piotra Żyły, Kamila Stocha, Andrzeja Stękały i Dawida Kubackiego (żaden nie skoczył krócej niż 130 metrów) Polacy mieli przewagę 21,8 pkt. nad drugimi Austriakami i aż 47,6 pkt. nad trzecimi Norwegami.

Druga seria w wykonaniu polskich skoczków zaczęła się również świetnie – Piotr Żyła skoczył 137 metrów, powiększając tym samym przewagę nad Austriakami do 29,9 pkt. Mimo trudnych warunków, nie zawiódł również Kamil Stoch. Niestety, zmieniający się, silny wiatr pokrzyżował plany najlepszemu w pierwszej serii Andrzejowi Stękale – to po jego skoku traciliśmy do Austriaków 3,8 pkt. Przewagi nie udało się już odrobić Dawidowi Kubackiemu, który skoczył o 1,5 metra krócej niż ostatni austriacki skoczek, Daniel Hubner.

Ostatni, i jak do tej pory jedyny, raz w Zakopanem polscy skoczkowie wygrali w sezonie 2017/18. W konkursie drużynowym Pucharu Świata brali wówczas udział Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

Fot. zrzut ekranu www.flashscore.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*