Wyścig rozpoczęty

Jak co roku, koniec stycznia przyniósł listę nominacji do Oscarów, najważniejszych nagród przemysłu filmowego. I tym razem nie było większych niespodzianek. Uznawany za faworyta obraz Toma Hoopera „Jak zostać królem” zdobył aż dwanaście nominacji. Tuż za nim znalazły się filmy „Prawdziwe męstwo” i „Social Network”, które zdobyły odpowiednio dziesięć i osiem nominacji. W kategorii najlepszy film rywalizuje aż dziesięć obrazów. Akademia Filmowa tym samym kontynuuje wprowadzoną w zeszłym roku formułę zwiększonej liczby nominacji w tej kategorii.

Wśród wyróżnionych aktorów znajdują się Collin Firth („Jak zostać królem”) i Natalie Portman („Czarny łabędź”), nagrodzeni w tym roku Złotymi Globami.

Niestety, na liście filmów obcojęzycznych nie znalazł się polski pretendent do nagrody film Jacka Borcucha „Wszystko co kocham”. W tej kategorii rywalizować będą Dania, Kanada, Meksyk, Grecja i Algieria.

Nagrody Akademii Filmowej zostaną wręczone podczas uroczystej gali w Los Angeles 27 lutego, którą poprowadzą James Franco i Anne Hathaway.

Fot.: www.hollywoodnews.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*