2000 lat temu była tutaj osada

Na terenie, na którym ma przebiegać trasa tramwajowa na Naramowice archeolodzy znaleźli około 100 mogił na cmentarzu ewangelickim istniejącym do końca II wojny światowej  i pozostałości osady, która istniała około 2000 lat temu.

Prace archeologiczne są prowadzone w pobliżu skrzyżowania ul. Naramowickiej z ul. Słowiańską. Ludzkie szczątki, znalezione w mogiłach na dawnym cmentarzu, zostaną jeszcze raz pochowane. Pozostałości po dawnej osadzie, m. in. fragmenty glinianych naczyń, zostaną przekazane do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Archeolodzy kontynuują  badania terenu  z przekonaniem, że znajdą więcej mogił.

Obecnie w tej samej okolicy wyburzane są budynki, które znajdują się na przyszłej trasie tramwajowej. Budowa nowej nitki sieci komunikacyjnej ma się zakończyć na przełomie 2021/2022. Inwestycja jest współfinansowana z  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020: „Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu” oraz “Budowa trasy tramwajowej od Pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu”. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum: firma Gülermak z Ankary, Mosty Łódź SA i Gülermak Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Fot. https://tramwajnanaramowice.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*