Wykładowcy słuchali… wykładowców

Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w ciągu ośmiu godzin przybyło specjalistów z następujących dziedzin: udzielanie pierwszej pomocy, prawna ochrona stosunku pracy, sprzęt i przepisy przeciwpożarowe, bezpieczeństwo i higiena pracy.

Tym razem w sali nr 120 nie zasiedli studenci. Ich miejsca zajęli… wykładowcy, pracownicy WNPiD. Tuż po godzinie ósmej zamienili się w słuch, niektórzy notowali, niektórzy zadawali pytania. Do opanowania, jak się wnet okazało, była spora porcja materiału. Kodeks Pracy niemal paragraf po paragrafie, na przykład: zakazy zatrudniania i rozwiązywania stosunku pracy (także w trybie § 52), urlopy macierzyńskie, równe traktowanie w zatrudnieniu, praca w godzinach nadliczbowych, mobbing.

Przy tej okazji, z ust dr. Wojciecha Nowiaka usłyszeliśmy, że powstała pewna grupa inicjatywna. Chce ona doprowadzić do budowy przedszkola na Morasku. Zgromadzeni uznali, że to dobry pomysł.

Dzisiejsze (18 czerwca) szkolenie okresowe w zakresie bhp dla pracowników szkół wyższych przebiegało, że użyję języka dyplomacji, w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Wykładowcy szybko nawiązali dobry kontakt z… wykładowcami. Nie stronili przy tym od dowcipu. Jak studenci.

Każdy słuchacz pozostawił na kartce swoje dane personalne i wnet uzyska stosowny wpis w aktach osobowych. Następne szkolenie za sześć lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*