I ty możesz zostać menelem!

Na początku wakacji w ubiegłym roku dwóch dziewiętnastoletnich Niemców wpadło na pomysł stworzenia gry internetowej. Ich projekt miał odróżniać się od setek innych stron nowatorskim podejściem do zadań stawianych graczom. W Pennergame nie stajemy na czele wielkiej kosmicznej armii, nie kierujemy poczynaniami rycerza pragnącego uratować księżniczkę, lecz wcielamy się w rolę menela.

Jak każda osobliwość internetowa, Pennergame szybko zyskiwała kolejnych użytkowników i fanów stająć się swoistym fenomenem w Niemczech. Zaledwie po pół roku działalności strona miała 1,7 mln użytkowników. Dzięki takim wynikom, gra szybko znalazła się w czołówce rankingu gier internetowych prowadzonego przez Google. Twórcy nie spoczęli jednak na laurach i z początkiem roku zaczęli ofensywę w kolejnych krajach tworząc angielską i polską wersję gry.

W naszym kraju Pennergame przyjęła nazwę Menelgame. Każdy chętny, po rejestracji w serwisie, może stworzyć swojego menela, który na początku gry jest bezdomnym mieszkańcem Warszawy. Celem rozgrywki jest pokonanie drogi, jaką przebył Rockefeller i przeprowadzka z ulicy na salony. Nasz menel na różnych etapach gry musi zarabiać pieniądze. W zależności od naszego stażu i umiejętności, może parać się wieloma ciekawymi zajęciami. Na początku mamy dostęp do kubeczka służącego do żebrania oraz walk zwierzaków. Pierwszym pupilem, jakiego możemy trenować jest karaluch. W późniejszych fazach gry możemy np. grać na instrumentach lub stworzyć swój własny gang.

Pomysł jest dość kontrowersyjny i może budzić lekki niesmak szczególnie w czasach kryzysu. Setki tysięcy użytkowników zdają się nie mieć z tym problemu. Twórcy gry podkreślają, że Pennergame i jej polska odmiana nie mają oddawać rzeczywistości, lecz być satyrą na nią. Chętni mogą sobie wyrobić zdanie na temat gry na stronie www.menelgame.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*