Tym razem ona szukała… człowieka

Ponad 750 wystawców, ciekawi goście, a przede wszystkim wspaniała atmosfera. Tak właśnie wyglądały dzisiaj, na terenach MTP, tegoroczne Targi pracy i praktyk w Poznaniu, czyli Absolvent Talent Days.

Organizatorami tego wydarzenia są: Grupa Absolvent.pl oraz Fundacja Absolvent.pl. Była to już 8 edycja tej imprezy, która, oprócz Poznania, organizowana jest w siedmiu innych miastach w Polsce. Co roku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno  pracodawców, którzy chętnie przedstawiają oferty swoich firm, jak i uczestników, którzy tłumnie przybywają. Nie inaczej było, podczas tegorocznej edycji.  Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertami wielu firm, z kilkunastu branży (m. in. IKEA, Amazon, Lidl czy KFC). Wystawcy chętnie odpowiadali na  pytania dotyczące wykształcenia czy niezbędnych umiejętności. Pomagali także w napisaniu dobrego CV i udzielali tzw. rad na przyszłość, które mogą przydać się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Każdy z obecnych wystawców zachęcał zebranych do odwiedzenia swojego stoiska ciekawą prezentacją, ulotkami, plakatami, a przede wszystkim licznymi gadżetami reklamowymi.

Można było, oprócz rozmów z przedstawicielami firm, wziąć także udział w wielu interesujących i rozwijających warsztatach, panelach. Jeden z nich prowadzony przez gościa specjalnego – dziennikarza i prezentera pogody TVN, Bartosza Jędrzejaka pt.  „Bartek Jędrzejak i jego techniki prezentacji publicznych!”, cieszył się, ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na scenie, próbując zareklamować dany produkt w czasie 2 minut. Nie dla wszystkich była to tzw. bułka z masłem, ponieważ trudno było wykorzystać ten czas w całości  na podawanie argumentów przekonujących do zakupu danego sprzętu.

Tegoroczną edycję targów można zaliczyć jak najbardziej do udanych. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki właśnie takim imprezom młodzi ludzie odnajdą swoją ścieżkę zawodową.

Fot. zrzut ekranu https://www.absolvent.pl/talentdays/poznan-targi-pracy

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*