Niespodziewany powrót klasyka

W Sylwestra 2023 roku fani gier strategicznych mieli co świętować. A to ze względu na premierę nowej aktualizacji popularnych w Polsce „Heroesów”

„Heroes of Might and Magic III” to popularna gra strategiczna wydana w 1999 roku. Znana jest przede wszystkim dzięki przystępnej rozgrywce i  łatwej do zaaranżowania wieloosobowej  zabawie. Mimo że produkt doczekał się kilku kontynuacji, fani wciąż na piedestale stawiają część
trzecią i sami zajmują się jej rozwijaniem. W 2019 roku rosyjska grupa HotaTeam udostępniła modyfikację pod  tytułem  „Horn of the Abyss”, dodającą nowe frakcje, mapy i kampanie do gry.

Fanowski dodatek okazał się sporym sukcesem w społeczności i przez kolejne miesiące otrzymywał wsparcie techniczne  oraz poprawki w balansie rozgrywki. Trwało to aż do lutego 2021, kiedy nagle zmarł koordynator projektu Docent Picolan. Wstrząsnęło to grupą pracującą nad modem jak i społecznością fanów gry. Oczekujący dalszego jej rozwoju otrzymali komunikat o wstrzymaniu prac.

Przez dwa lata wszyscy z niepewnością czekali na nowe wieści, niepokoju dodały zaś informacje o konflikcie w Ukrainie i poborach do wojska w Rosji. Większość ludzi spisała projekt na straty. Niespodziewanie 31.12.2023 ogłoszono że nowa aktualizacja jest już dostępna. Z całą pewnością zniecierpliwieni oczekiwaniem gracze mieli co robić. Dodano nową frakcję oraz powiązaną z nią kampanię fabularną, a także sporo drobnych poprawek.

Drużyna HotaTeam obiecuje, że w najbliższym czasie będzie skupiać się na balansowaniu i ulepszaniu dodanych nowości.

Link do pobrania modyfikacji: https://h3hota.com/en/download

Źródło grafiki: https://www.gog.com/pl/game/heroes_of_might_and_magic_3_complete_edition

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*