Kolejna wygrana „Skorpionów”!

W niedzielnym spotkaniu 1. Ligi Żużlowej rywalizowały w Poznaniu drużyny ebebe.pl PSŻ Poznań i Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Mecz zakończył się kolejnym zwycięstwem poznańskiej drużyny, z 8-punktową przewagą. Było to ważne starcie w kontekście utrzymania się na 2. poziomie rozgrywkowym. Skorpiony rozpoczęły mocnym uderzeniem, wygrywając 5:1. Prowadzenie od początku do końca zawodów trzymał PSŻ, jednak wciąż musiał zaciekle walczyć, by nie stracić przewagi.

Każdy bieg dawał widzom dreszczyk emocji i chwile niepewności, ponieważ wyścigom towarzyszyły liczne mijanki. Przeciwnicy potrafili zabrać punkty żółto-czarnym nawet na ostatniej prostej, jednak to pozwoliło jedynie zmniejszyć rozmiary ich porażki.

Bardzo dobry występ w ekipie z Poznania zaliczyli: Jonas Seifert-Salk, Norbert Krakowiak, a także Aleksandr Łoktajew. Każdy z nich zdobył dwucyfrową liczbę punktów, jednocześnie będąc głównym motorem napędowym drużyny.

Z grupy gości na pochwałę szczególnie zasługuje Keynan Rew, który był szybki i energiczny. Należy również docenić juniora gdańszczan Miłosza Wysockiego, który nie zdobył dużo punktów, jednak zaprezentował się całkiem dobrze, szczególnie na tle swoich rówieśników.

Ostatnie majowe spotkanie przebiegało bardzo pomyślnie dla żużlowców PSŻ, którzy awansowali w tabeli. Pomimo uciążliwie gorącego i słonecznego popołudnia, obydwa zespoły świetnie dały sobie radę na suchym torze. Mecz zakończył się szczęśliwie, bez żadnego wypadku.

Fot. Katarzyna Koszowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*