Unikatowe druki i historia Wildy

Ciekawie zapowiadają się najbliższe dni w Bibliotece Raczyńskich. Kolejne wydarzenia to szansa na wartościowe spędzenie wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań i pasji.

Spotkanie z Arcydziełem. Tematem są woluminy godzinek; 31 maja o 18.00 w Filii Sztuki. Zachwycająco ilustrowany rękopis z przełomu XIV i XV wieku „Livre d’heures” oraz starodruk „Horae”, wydany w Paryżu w 1514 roku, to pergaminowe arcydzieła sztuki iluminatorskiej. Przewidziany jest też pokaz unikatowych druków, wykład dr Alicji Szulc oraz koncert XIV-wiecznej muzyki francuskiej w wykonaniu Lúthien Consort.  Mecenasem Spotkania z Arcydziełem jest PKO Bank Polski. 

Spotkanie Wildeckiego Klubu Książki. Tego samego dnia o godzinie 17 Aleksandrą Nyka opowiadać będzie o historii Wildy.

Aktywizacja Seniorów. Rozmowa o tym prowadzona będzie 31 maja o godz. 17 w Filii 42/49 na os. Pod Lipami – podczas spotkania z Agatą Blachowską, autorką książki „Choroba Alzheimera. 45 pomysłów na aktywizację seniorów. Poradnik dla opiekunów”.

Czerwiec rozpocznie się od rodzinnego zwiedzania Biblioteki Raczyńskich (3.06 godz. 11). Rodzinne zwiedzanie To niepowtarzalna okazja do eksplorowania starodawnych, jakże urokliwych wnętrz. 9 i 10 czerwca kolejna odsłona Festiwalu Ludzie Książki. Gośćmi będą m. in. Michał Rusinek, Sławek Gortych i pianista Jakub Dera.

Więcej informacji na stronie:  http://www.bracz.edu.pl/events/2023-06/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*