EP na pięć kilometrów

Jubileuszowa 10. Ekonomiczna Piątka o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego już za kilka godzin. To bieg na 5 kilometrów, który uczci 95 lat istnienia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Grupa Amica jest partnerem wydarzenia.

10. EP jest jubileuszowa nie tylko ze względu na 95-lecie Uniwersytetu Ekonomicznego, który jest głównym organizatorem imprezy. Listopadowe wydarzenie to równocześnie Bieg 100-lecia AZS Poznań oraz Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 5 km. Trasa imprezy tradycyjnie przebiega wokół jeziora na poznańskiej Malcie. Tą samą trasą i ze wspólnego startu podążą amatorzy Nordic Walking – uczestnicy „Ekonomicznego Marszu na Piątkę”. Po raz kolejny partnerem Ekonomicznej Piątki jest Grupa Amica, która chętnie wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywnością fizyczną.

Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli spotkać się na linii startu i mety Ekonomicznej Piątki. Sport już od lat obecny jest w naszej firmie, zarówno wśród pracowników, którzy czynnie go uprawiają, jak i w myśleniu o marce. Z chęcią angażujemy się w takie inicjatywy, bo wyrażają one bliskie nam wartości takie jak współpraca, uczciwość czy duch walki. A tegoroczna edycja jest wyjątkowa także z uwagi na jubileusz organizatora, czyli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, któremu niezmiennie życzymy wielu sukcesów i okazji do świętowania – mówi Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Grupy Amica.

Ekonomiczna Piątka to okazja do biegowej integracji poznańskiego środowiska akademickiego. Regularnie w zawodach startują zarówno byli i obecni studenci, jak i pracownicy oraz przedstawiciele władz Uniwersytetu Ekonomicznego. Nie zabraknie także reprezentantów innych uczelni z Poznania. Uczestnicy biegu będą klasyfikowani w kategorii open oraz w kategoriach UEP: najlepszy student i pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego oraz najlepszy student i pracownik naukowy innej uczelni.

Fot. materiały prasowe Grupa Amica

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*