Wiedza zdobywana z pasją

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach rozpoczęło wczoraj swój pierwszy rok szkolny. Otworzył  go rektor UAM, profesor Andrzej Lesicki. Jest to prywatna i prestiżowa szkoła, w której uczeń będzie traktowany wyjątkowo.

Kadrę stanową nauczyciele z dużym doświadczeniem i wykształceniem pedagogicznym oraz wykładowcy uniwersyteccy. W ULO, któremu patronuje UAM,  szczególna waga będzie przykładana do nauki języków. Minimalny wymiar godzin dwóch z nich to 450, natomiast uniwersytet chciałby zwiększyć do prawie 1200.

Tę szkołę  mają lubić uczniowie i nauczyciele. Grono pedagogiczne ma za zadanie przygotować ich do bardzo ważnego egzaminu – matury. Dyrektor, dr Jan Zgrzywa, ma wysokie wymagania. Stawia na metody, które sprzyjają zdobywaniu wiedzy z pasją. Szkoła wprowadzi program mentoringu. To znaczy, że każdy uczeń po pierwszym semestrze wybierze dziedzinę, która go interesuje i dostanie mentora. Pomoże on mu się rozwinąć i uprości poznawanie jej.

Klasy są niewielkie, bo liczą do 16 osób. Uczniowie liceum będą korzystać z sal oraz laboratoriów Collegium Polonicum w wyznaczonej części budynku. Na drugim roku  zdecydują o jej profilu. Do wyboru będą: humanistyczny, biologiczno-chemiczny lub matematyczno-informatyczny. Licealistom umożliwi się uczestnictwo w życiu uniwersytetu.

Fot. https://amu.edu.pl/aktualnosci/na-glowna/365335-pierwsza-inauguracja-roku-szkolnego-ulo-w-slubicach