149 głosów na prof. Bogumiłę Kaniewską

W piątek, 19 kwietnia, odbyły się wybory Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kadencję 2024-2028. 149 elektorów opowiedziało się za kandydaturą prof. Bogumiły Kaniewskiej, tym samym wybierając Panią Rektor na drugą kadencję. Przeciw było 40 osób, 3 wstrzymały się od głosu. Prof. Bogumiła Kaniewska była jedyną kandydatką, która zgłosiła swój udział w wyborach.

Uniwersytet jest siedzibą wiedzy, mądrości i rozumu, ale proszę pozwolić, że w tych kilku zdaniach górę wezmą emocje. Tym pierwszym uczuciem, które chciałabym wyrazić, jest ogromna wdzięczność. Bardzo serdecznie dziękuję całej społeczności Uniwersytetu, elektorkom i elektorom, za zaufanie jakim mnie Państwo obdarzyliście powierzając na kolejne cztery lata Uniwersytet pod zarząd mój i mojego zespołu – m. in. powiedziała Pani Rektor po ogłoszeniu wyników głosowania.

Więcej na stronie: https://amu.edu.pl/