Zyska cały subregion. Nowy kierunek

„W pilskim UAM – czytamy na stronie Asta.pl, trwają prace nad uruchomieniem kierunku lekarskiego. Do Instytutu przy Kołobrzeskiej przyjechał pierwszy sprzęt, który będzie wykorzystywany w trakcie prowadzenia zajęć. Studenci medycyny mieliby przekroczyć mury uczelni już w październiku.

– To bardzo duże wyzwanie na bardzo wielu poziomach – przyznaje dr Paweł Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. – Budujemy w tej chwili pierwsze z laboratoriów, czyli laboratorium histologiczne, które będzie potrzebne już na pierwszym roku studiów, zaraz na początku. Przygotowujemy się z partnerami do budowy prosektorium, które też będzie potrzebne zaraz na początek kształcenia.

– Dla pacjentów i dla szpitala to ogromny przeskok, jeżeli chodzi o przygotowywanie nowych oddziałów klinicznych, na których będą prowadzone najwyższej i najtrudniejszej jakości procedury, które są możliwe do stosowania w szpitalach klinicznych. Zakładam, że będzie większa możliwość pozyskania lekarzy i kadry, w pierwszym etapie przy tworzeniu oddziałów klinicznych, a w drugim etapie, tych którzy zostaną tutaj, będą się rozwijać naukowo, prowadzić badania kliniczne – podkreśla Wojciech Szafrański, dyrektor szpitala specjalistycznego w Pile. – Na utworzeniu medycyny w Pile zyska cały subregion. Pieniądze na kształcenie są. We wrześniu w trakcie kampanii wyborczej, do Piły przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Przed budynkiem Nadnoteckiego Instytutu UAM zapowiedział utworzenie w tym miejscu studiów medycznych, na które uczelnia otrzymała 40 mln zł w obligacjach.”

Więcej na stronie: https://www.asta24.pl/2024/01/25/pierwsi-studenci-medycyny-jeszcze-w-tym-roku-pilski-uam-czeka-na-akredytacje

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*