Zbyt duży, należy go ograniczyć

A remote control in hand. Shallow depth of field, with focus on the remote.

Za zmniejszeniem udziału zagranicznego w polskich mediach jest większość Polaków. Z badania Domu Mediowego UM, należącego do grupy IPG Mediabrands, wynika, że zdaniem blisko 60% respondentów jest on zbyt duży i należy go ograniczyć.

Jeszcze przed wakacjami do Sejmu ma trafić projekt nowych przepisów, które mają w znaczący sposób kontrolować koncesję kapitałową w sektorze mediów. Może nawet dojść do odbierania gazet grupom zagranicznym, jak twierdzi dla portalu Wirtualnemedia, pl, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Bubula. Takie rozwiązanie silnie krytykuje organizacja Reporterzy bez Granic, zarzucając usuwanie mediów niewygodnych dla obecnego rządu.

Za ograniczeniem kapitału zagranicznego w mediach opowiedziało się 63% osób aktywnych zawodowo, 58% emerytów i rencistów, 50 % studentów oraz 68 % Polaków w przedziale wiekowym 42-51 lata. Najbardziej niechętne temu są osoby dobrze sytuowane, zadowolone ze swojej sytuacji materialnej. Ankieta wykazała tylko 42-procentowe poparcie dla ograniczeń.

Fot. Kamila Rówińska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*