Zakonwentowani odliczają dni

Przed nami wiele ciekawych wydarzeń, których z niecierpliwością każdego roku wyczekują fani fantasy. Zobaczcie, co czeka nas w nadchodzących miesiącach.

Zacznijmy od Fantasmagorii. Znamy datę gnieźnieńskiego konwentu! 7 lutego fani fantastyki z Gniezna i okolic spotkają się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki. Jest to zarówno nietypowa zmiana, jak i wyzwanie, bo dotychczas impreza miała odbywała się  w MOK-u. Jak co roku, konwent będzie obfitował w różne ciekawe wydarzenia między innymi: konkurs cosplay, sesje RPG, prelekcje oraz warsztaty. Możemy także spodziewać się specjalnie zaproszonych gości ze świata książek i filmów.

Jeśli nie możecie już doczekać się wspólnego spotkania w towarzystwie ludzi mających podobne zainteresowania, chcecie pograć w planszówki ze znajomymi, poznać nowych  fanów fantasy, zapraszam do  Poznania. Druga Era, organizatorzy Pyrkonu, stwierdzili, że jeden dzień w tym mieście będący dlań świętem to za mało. To im zawdzięczamy Poznańskie Dni Fantastyki, które odbywają się co roku. Oczywiście, każdy fan szeroko pojętej fantastyki z niecierpliwością wyczekuje  Pyrkonu. Jest to ogromna, masowa impreza, która co roku zrzesza ponad 50 000 uczestników. Najbliższa edycja już 8-10.05.2020. Możemy spodziewać setek godzin programu wypełnionego po brzegi prelekcjami, spotkaniami autorskimi, konkursami, ale przede wszystkim wspaniałymi ludźmi. To właśnie oni tworzą Pyrkon i sprawiają, że z każdym rokiem konwent jest coraz wspanialszy.

Już w maju ulice Poznania zapełnią kolorowe korowody cosplayerów, postaci z filmów, książek, anime, mangi i szeroko pojętej fantastyki. W ciągu tych trzech dni miasto staje się stolicą fandomów z całego świata. Odliczamy i widzimy się na konwentach!

Fot. Emilia Noemi Świtalska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*