Łączy kraje i miasta

Jak dać lekturom drugie życie oraz jak zachęcić mieszkańców miasta do czytania? Dobrym sposobem może okazać się BiblioboXX – mobilna, polsko-niemiecka biblioteczka miejska. Jej regały od niedawna są dostępne w pobliżu gmachu Urzędu Miasta Poznania.

BiblioboXX jest wynikiem współpracy pomiędzy Poznaniem a Berlinem. Jej otwarcie zostało zrealizowane dzięki Wydziałowi Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, w ramach inicjatywy „Partnerstwo Odry”. Stolica Wielkopolski jest piątym na mapie przystankiem biblioteki. Poznański odcinek podróży BiblioboXX został zainaugurowany 9 stycznia. Można w niej znaleźć wiele publikacji niemieckojęzycznych, jak i polskojęzycznej literatury. Oprócz tego, istnieje możliwość odsłuchania tekstów czytanych m. in. przez Stefana Möllera i Dorotę Danielewicz.

Historia regału rozpoczęła się w roku 2016. A było to  podczas cyklu warsztatów uczniów techników z Berlina, Wrocławia i Szczecina. Zadaniem biblioteczki jest łączenie poprzez literaturę krajów i miast po obu stronach Odry. W ten sposób BiblioboXX sprzyjać ma wzajemnemu zrozumieniu i poznaniu.

Fot. Veronika Leszczyńska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*