Z Nowego Tomyśla do stolicy Wielkopolski

W dniach 24-27 sierpnia 2023 odbędzie się w Poznaniu V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa we współpracy z Grupą MTP. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga licznych plecionkarzy i pasjonatów z całego świata. 

Jubileuszowa edycja festiwalu przenosi się z Nowego Tomyśla do stolicy Wielkopolski, na tereny MTP – do pawilonu 3 i na Plac Marka.

W festiwalu wezmą udział przedstawiciele wielu państw, na bieżąco aktualizowana mapa świata zaznacza kraje, z których pochodzą uczestnicy. Świadczy to o globalnym zainteresowaniu plecionkarstwem i różnorodnością jego technik. Liczba reprezentowanych krajów będzie nadal rosła, co czyni festiwal jeszcze bardziej fascynującym i inspirującym.

V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa zapowiada się jako doskonale zaprojektowane wydarzenie, pełne nowych wyzwań, atrakcji, spektakularnych widowisk i innowacyjnych pomysłów. Organizatorzy zapewniają, że będzie doskonale zorganizowane i przemyślane, podobnie jak precyzyjnie splecione wiklinowe wyroby. Oprócz możliwości podziwiania niezwykłych prac, odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach prowadzonych przez wybitnych plecionkarzy z całego świata.

Poznań na kilka dni stanie się światową stolicą plecionkarstwa. Komisarz Festiwalu, czytamy na stronie internetowej wydarzenia, Andrzej Pawlak, podkreśla, że tegoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Nie tylko ma obfitować w nowe, innowacyjne pomysły i techniki, ale również wpłynie na promocję międzynarodowej współpracy i wymiany kulturowej. 

Więcej informacji: https://festiwal-wiklina.pl

Fot. https://festiwal-wiklina.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*