Wodny plac zabaw

W związku z ciągłym zalewaniem części Parku Rataje, powstał projekt wykorzystania wody opadowej. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu podpowiada, jak umiejętnie poradzić sobie w sytuacji, gdy przyroda płata nam figle.

Na terenie zrewitalizowanego Parku Rataje odnotowano w zeszłym roku nadmiar wód deszczowych. Mimo wybudowania zbiorników retencyjno-infiltracyjnych, silne opady i częste zmiany klimatyczne spowodowały zgromadzenie się zbyt dużej ilości wody. W nowym projekcie zagospodarowania powierzchni, nagromadzona woda ma zostać wykorzystana jako wodny plac zabaw. Konceptem byłoby ustawienie kamiennego kręgu, który w porach suchych spełniłby rolę siedzisk, a w porach mokrych ścieżki zabaw dla dzieci.

Jak czytamy na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej – Głównym założeniem projektu w zakresie zagospodarowania wód opadowych jest korekta ukształtowania powierzchni tak, aby zapewnić kontrolowane utrzymywanie się wody w nieckach infiltracyjnych oraz możliwość jej przepływu w razie większych opadów przy równoczesnym zachowaniu drożności ciągów komunikacyjnych (bez zalewania).

Rozwiązanie zapewne ucieszy mieszkańców dzielnicy, którzy otrzymają jednocześnie ciekawe miejsce do spotkań i kolejną atrakcję dla swoich pociech.

Fot. http://zzmpoznan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*