Start stał pod znakiem zapytania

Das Team CCC Sprandi Polkowice beim Teamzeitfahren der Katalonien Rundfahrt 2017 - Aktion - Rennszene - Querformat - quer - horizontal - Event/Veranstaltung: 97. Volta Ciclista a Catalunya 2017 - Stage 2 / 2.Etappe: Pla de l’Estany (Banyoles) 41.3 km - Location/Ort: Banyoles - Spain/Spanien - Europe/Europa - Date/Datum: 21.03.2017

Start polskich kolarzy w holenderskim wyścigu Amstel Gold Race stanął pod znakiem zapytania, gdy kilka dni temu skradziono im cały sprzęt sportowy. Na szczęście, większość rowerów odzyskano.

Do kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek. Poinformował o tym dyrektor sportowy drużyny CCC Sprandi Polkowice, Piotr Wadecki w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Sytuacja była o tyle zaskakująca, że zachowano wszystkie możliwe środki ostrożności. Samochód, w którym znajdowały się rowery, zaparkowano tyłem do ściany na monitorowanym parkingu. Przed pojazdem stało drugie auto, mające zablokować ewentualną kradzież. Złodzieje najpierw włamali się i przeparkowali blokujący samochód, a następnie w ciężarówce ze sprzętem usunęli zamki w drzwiach i obeszli alarm. Przejechali samochodem do przodu, wyrwali tylną klapę. Ukradli 18 rowerów oraz wszystkie koła zapasowe. Straty oszacowano na ponad pół miliona złotych.

Sprawa została nagłośniona i już 15 kwietnia w godzinach porannych policja poinformowała o odnalezieniu rowerów Guerciotti w porzuconym samochodzie nieopodal Valkanburga. Wciąż brakuje dwóch rowerów i kilku kół zapasowych, trwają poszukiwania złodziei. P. Wadecki oficjalnie podziękował za sprawną akcję poszukiwawczą. Policja zgodziła się udostępnić sprzęt do wyścigu, a z Polski dotarły już zapasowe rowery, kolarze mogą więc spokojnie przygotowywać się do startu.

Fot. https://cccsport.eu/multimedia/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*