Specjalna iluminacja, specjalny bieg

Dzisiaj obchodzimy 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jak co roku, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań przygotuje specjalną iluminację na cześć powstańców oraz specjalny bieg z walorami edukacyjnymi.

Coroczna tradycja odpalania rac ku czci powstańcom wielkopolskim wraca na starą trasę. O godzinie 16.40 na dźwięk syren Poznań ponownie zabłyśnie w ich blasku. Upamiętnią bohaterski zryw mieszkańców Wielkopolski. W poprzednich latach, ze względu na remonty, trasy wiodły od Międzynarodowych Targów Poznańskich i Alei Niepodległości, a krzyżowały się na wysokości pomnika Powstańców Wielkopolskich. W tym roku iluminacja wraca na starą trasę i rozciągnie się od Dworca Letniego PKP poprzez ulicę Św. Marcin, al. Marcinkowskiego, aż do placu Wolności. Jest to trasa, którą przemierzył Ignacy Jan Paderewski po przyjeździe do Poznania w grudniu 1918 roku.

Od lat kibice Lech Poznań zaangażowani są w aktywne uczestnictwo w obchodach rocznicowych Powstania Wielkopolskiego i tym razem będzie podobnie. Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań zorganizuje bieg na 5 kilometrów, który odbędzie się w Lasku Marcelińskim, a każdy z etapów zostanie określony najważniejszymi bitwami w powstańczym zrywie z 1918 roku. Każdy z uczestników będzie przypisany do grupy noszącej nazwę jednostki walczącej w powstaniu. Zapisy na bieg zostały zakończone. Start dzisiaj o godzinie 20 w Lasku Marcelińskim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*