Skargi na elki

sdr

Mieszkańcy poznańskich Winograd skarżą się na utrudnienia w ruchu drogowym. Jaka jest przyczyna ich zmartwień? Okazuje się, że do takiego stanu rzeczy doprowadził nadmiar tzw. elek w tym obszarze miasta.

Problem jest poważny, zwraca nań uwagę miejska radna. Jej zdaniem,  samochody nauki jazdy nagminnie korkują północną część Poznania. W związku z tym fala krytyki spada na WORD Wielkopolski Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD).  Egzaminatorzy odpierają zarzuty, argumentując, że ta sytuacja to następstwo działań instruktorów powiatowych. Ci bowiem już na początku kursu przyjeżdżają do Poznania, aby od razu narzucać kursantom ogromne wyzwanie. Z drugiej strony jednak może jest to właściwa metoda. W końcu egzamin odbywa się w Poznaniu. Może mieszkańcom przydałaby się odrobina wyrozumiałości dla kandydatów na przyszłych kierowców?

WORD nie od dziś musi mierzyć się z ostrą krytyką. Niska zdawalność egzaminów w Poznaniu zniechęca kursantów do podejmowania kolejnych prób w tym ośrodku. Kilka miesięcy temu jeden z poznańskich instruktorów zapewniał mnie, że lada moment kursanci przeniosą się do powstającego ośrodka w Miliczu. Notabene, już dziś część osób, którym nie powiodło się w Poznaniu, zdaje egzamin na prawo jazdy w Koninie. O czymś to świadczy.

Fot. z ekranu tv – TVP INFO

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*