Powieść, bajki i wiersze

W Bibliotece Raczyńskich początek miesiąca zapowiada się bardzo ciekawie. Jutro spotkanie z Wojciechem Helakiem prozaikiem, scenarzystą i reżyserem filmowym, a w sobotę biblioteka dla dzieci organizuje rodzinne czytanie w wielu językach.

W. Helak to autor zbioru „Scenariusze syberyjskie” oraz powieści: „Lwowska noc”, „Tryhubowa”, „Tchnienie” oraz „Nad Zbruczem” (2018).  Za ostatnią z nich otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza. „Nad Zbruczem” to opowieść o trzech pokoleniach ziemiańskiej rodziny na Kresach,  autor nawiązuje do tradycji powieści polskiego realizmu dziewiętnastowiecznego. Spotkanie z W. Helakiem odbędzie się o godz. 18 w Pracowni J. I. Kraszewskiego  (ul. Wroniecka 14). Rozmowę z autorem poprowadzi prof. Elżbieta Nowicka.

W sobotę o godz. 11 biblioteka dla dzieci (wejście od  al. Marcinkowskiego 23) organizuje rodzinne czytanie w wielu językach. Aktorzy i przyjaciele asz.teatru zaprezentują teksty m. in. po angielsku, rosyjsku, czesku i bułgarsku. To świetna okazja do poznania nowych słów, języków i kultur. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli posłuchać bajek i wierszy, nauczyć się nowych słów, poćwiczyć swoją wyobraźnię.

Grafika: http://www.bracz.edu.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*