Polscy siatkarze triumfują w Lidze Narodów!

Reprezentacja Polski zwyciężyła 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18) drużynę USA w wielkim finale Ligi Narodów 2023. Bohaterem spotkania był Łukasz Kaczmarek, który zdobył aż 25 punktów.

Zgodnie z oczekiwaniami, decydujący mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie, jednak Polacy z minuty na minutę łapali wiatr w żagle. Skuteczna gra biało-czerwonych wpłynęła na kolejne błędy USA. Dwie ostatnie partie wygraliśmy z aż 7-punktową przewagą. Warto podkreślić fakt, że w finale Polacy musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Bartosza Kurka. MVP finału został libero – Paweł Zatorski.

Polscy siatkarze po raz pierwszy wygrali rozgrywki w formule Ligi Narodów VNL. Wcześniej triumfowali w Lidze Światowej, która jest niejako poprzedniczką obecnego formatu. W 2012 roku w finale także pokonali Amerykanów.

Polacy złote medale zdobyli w efektownym stylu. W ćwierćfinale pokonali 3:0 legendarną drużynę Brazylii, by następnie w meczu o finał odprawić 3:1 ambitnych Japończyków.  Nikola Grbić świetnie poprowadził naszą reprezentację siatkówki.  Polacy pokazali fenomenalną grę na najwyższym poziomie w tej światowej rozgrywce.

Brązowe medale, po emocjonującym tie-breaku ,wydarła Japonia, która wynikiem 3:2 pokonała aktualnych mistrzów świata – Włochów.

Skład reprezentacji Polski: Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Norbert Huber. Trener: Nikola Grbić.