Nowym mostem za dwa lata

Już w kwietniu 2022 podróżujący drogą wojewódzką nr 431 przejadą przez Wartę w Rogalinku koło Poznania nowym mostem o łącznej długości 315,5 m (na trasie Mosina-Kórnik). Poprawi on także parametry dla śródlądowej drogi wodnej na Warcie.

Wybudowany zostanie przez firmę przez Skanska jako pięcioprzęsłowa przeprawa o najwyższej klasie nośności „A” (obciążenia taborem samochodowym 50 ton i pojazdem STANAG 150). – Realizowany przez nas obiekt mostowy zwiększy komfort jazdy i podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu, kierowców, rowerzystów oraz pieszych, a także pozwoli sprawniej przemieszczać się ramach aglomeracji poznańskiej – mówi Piotr Subczak, dyrektor Obszaru Budownictwa Inżynieryjnego Wrocław-Poznań, Skanska. – Cieszę się, że w ramach tej ważnej, kolejnej w Wielkopolsce, inwestycji przyczyniamy się do dalszego rozwoju regionu i podnoszenia jakości życia jego mieszkańców.

– Budowa nowej przeprawy na Warcie  w Rogalinku była społecznie oczekiwana. Szczególnie dla mieszkańców Mosiny i Puszczykowa to ważna inwestycja, która bez wątpienia podniesie konkurencyjność regionu, da potencjał do dalszego rozwoju, wzmocni układ lokalnej sieci drogowej, co zaskutkuje szybkim i bezpiecznym połączeniem. Rozwój sieci drogowej powinien być wynikiem myślenia strategicznego, długofalowego. Działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego charakteryzują się właśnie takim myśleniem. Mamy nadzieję, że most w Rogalinku będzie pierwszym, ważnym elementem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 431 w gminach Kórnik, Puszczykowo i Mosina – podkreśla Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Wartość umowy podpisanej przez Skanska i Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wynosi ponad 63 mln. zł brutto.

Fot. Archiwum WZDW w Poznaniu

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*