Kraina bagien i jednostki miar

Biblioteka Raczyńskich w nadchodzącym tygodniu zaprasza na wydarzenia online i stacjonarne. Między innymi dowiemy się o krainie bagien, o jednostkach miar i wag.

17 września  (czwartek), godz. 18.00, wydarzenie online. Polesia czar – opowieść o krainie bagien. Katarzyna Węglicka, autorka popularnych książek o Kresach, zaprasza na kolejną opowieść geograficzno-literacką.  Tym razem  na Polesie, gdzie stykają się kultury Polski, Białorusi i Ukrainy, przenikają tradycje, folklory i tradycje literackie.   Wydarzenie będzie dostępne na profilu Pracowni-Muzeum  J. I. Kraszewskiego na Facebooku oraz kanale Biblioteki Raczyńskich na You Tube.

19 września  (sobota), godz. 12.00, Taras Biblioteki Raczyńskich. CZYTATY 4 kąty:  miary i wagi. Po co nam jednostki miar i wag? Jak liczy się odległości na morzu i lądzie?  Ile waży funt kłaków i dlaczego nudy mierzyło się na pudy?  O tym opowiedzą edukatorzy z MathRiders.  Wstęp wolny, obowiązują zapisy na adres zapisy@bracz.edu.pl (prosimy o podanie danych dzieci i opiekunów biorących udział w wydarzeniu). Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. By Borkia – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21965177

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*