Powołany na kolejną kadencję

Prof. UAM dr hab. Andrzej Stelmach decyzją JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej został powołany na dziekana na czteroletnią kadencję. Tę decyzję poprzedziła uchwała Rady Naukowej dyscyplin: Nauki o polityce i administracji, Nauki o komunikacji społecznej i mediach, Nauki o bezpieczeństwie – w sprawie wskazania kandydata na dziekana.

Andrzej Stelmach ukończył z wyróżnieniem i Medalem UAM studia magisterskie w zakresie politologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM uzyskał również stopień doktora i doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Kieruje Zakładem Systemów Politycznych.

Należy do Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Jest członkiem Zarządu Głównego i prezesem Oddziału Poznańskiego. Działa również w Poznańskim Towarzystwie Przyjaciół Nauk. Jest redaktorem naczelnym Środkowoeuropejskich Studiów Politycznych, wydawanych przez WNPiD UAM oraz członkiem rad naukowych czasopism: Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego „Acta Politica” wydawanych przez Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, Naukowi praci.  Naukowo-mietodicznij żurnal  wydawanych przez Czarnomorski Uniwersytet Państwowy im. Petera Mogyły w Mikołajewie (Ukraina) oraz Refleksji  wydawanych przez WNPiD UAM.

Wypromował dwóch doktorów i jest promotorem w kolejnych czterech przewodach doktorskich. Był recenzentem w sześciu przewodach doktorskich i siedmiu przewodach habilitacyjnych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*