IT, sprzedaż, finanse, inżynieria

Utrzymująca się w I kwartale 2018 roku stopa bezrobocia poniżej 7% sprawia, że pracodawcy mają coraz większy problem z pozyskaniem właściwych kandydatów do pracy.  Aby zrealizować rekrutacje, pracodawcy korzystają z metody bezpośredniego dotarcia do kandydatów, czyli tzw. direct search za pomocą Wyszukiwarki Kandydatów na GoldenLine.

W I kwartale 2018 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 117 492 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine. Poszukiwani byli przede wszystkim specjaliści z obszarów IT, Sprzedaż, Finanse i Inżynieria. Bezpośrednie dotarcie do potencjalnych pracowników na GoldenLine ułatwia pracodawcom Wyszukiwarka Kandydatów. W I kwartale 2018 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 117 492 osób posiadających profil zawodowy w serwisie. Jak wynika z analiz GoldenLine, w I kwartale 2018 roku wśród osób, które otrzymały wiadomości od rekrutera, 15% miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT – Rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją Sprzedaż (stanowili 11% osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera) zaś na trzecim – ze specjalizacją Finanse/Ekonomia (11% otrzymujących propozycje pracy). Tuż za podium uplasowały się  osoby o specjalizacji Inżynieria (10% osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera). Kandydaci mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację.

Jak wynika z danych GoldenLine, wśród osób, które dostały wiadomość od rekrutera, 60% jest w wieku 27-37 lat. Zaś 20% osób, które dostały wiadomość od rekrutera jest w wieku 38-47 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby w wieku 23-26 lat. Co dziesiąta osoba, która otrzymała wiadomość od rekrutera była w wieku 23-26 lat.  Wiadomość od rekrutera otrzymały przede wszystkim osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (26%), śląskim (13%), dolnośląskim (12%), małopolskim (10%) oraz wielkopolskim (10%). Najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa (21%), Wrocław (8%), Kraków (8%) czy Poznań (6%).

Jak wynika z analiz GoldenLine, większość kandydatów, którzy otrzymali wiadomość od rekrutera, posiada umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office oraz prawo jazdy kat. B. Pozostałe często występujące umiejętności to m.in. znajomość języka programowania (przede wszystkim JavaScript, SQL, Java). Istotną rolę odgrywały również umiejętności miękkie. U osób, które otrzymały wiadomości od rekruterów, pojawiają się najczęściej takie kompetencje jak project management, zarządzanie zespołem czy negocjacje.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*