Pierwsza taka biografia

23 maja premiera książki „Artur Hajzer. Droga Słonia” autorstwa Bartka Dobrocha. Jest ona poświęcona himalaiście i założycielowi programu Polski Himalaizm Zimowy.

„Artur Hajzer – czytamy w zapowiedzi tej książki – znany także jako Słoń. Niektórzy mówili, że Kukuczka zastąpił mu ojca. Był najmłodszy spośród tych, którzy odnosili wielkie sukcesy w złotej erze polskiego himalaizmu. Starsi koledzy cenili go za upór, determinację i za to, że umiał załatwić wszystko. By ratować kolegę odciętego od świata na przełęczy pod Everestem, poruszył nawet machiny międzynarodowej dyplomacji. Zginął w tajemniczych okolicznościach na stokach Gaszerbruma I, gdy Polska nie ochłonęła jeszcze po tragedii na Broad Peaku, a on sam dźwigał ciężar oskarżeń o ryzykowanie zdrowiem i życiem kolegów.”

Autor książki to dziennikarz i podróżnik, który m. in. pisał teksty o tragedii na Broad Peak, za które został nagrodzony w 2013 roku. Zbierając materiały do Drogi Słonia, wyruszył jego śladem do Katmandu i doliny Rolwaling w Nepalu. Przeprowadził wiele wywiadów – z rodziną, partnerami wspinaczkowymi, ale też z krytykami Artura Hajzera i jego programu.

To pierwsza biografia tego himalaisty. Ukazuje się nakładem Wydawnictwa Znak.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*