Dlatego serdecznie polecam

Od 17 listopada 2023, widzowie mogą zanurzyć się w kolejną część cyklu “Igrzysk Śmierci”. “Ballada Ptaków i Węży”, czyli nowy podtytuł serii, pozwala na ocenienie postaci Snowa z innej perspektywy. 

Film jest prequelem, który przedstawia postać prezydenta Snowa, jako młodego i ambitnego ucznia walczącego o prestiżową nagrodę. Z upływem czasu i trzech części, wedle których został podzielony film, główny bohater zmienia się. U jego boku pojawia się przyjaciel – Sejanus i dziewczyna z dwunastego dystryktu – Lucy Gray. Czy dzięki ich obecności, Snow zapomni o żądzy władzy i zasadach panujących w Panem? Jaką przemianę przeszedł główny bohater, musi ocenić sam widz! 

Dla polskiego widza, film posiada dodatkowe znaczenie, o którym warto wiedzieć. Sceny z głodowych igrzysk, nagrane zostały w Hali Stulecia we Wrocławiu, a sceny z domku i pomostu w lesie w Grzędach Górnych i Boguszowie Gorce. 

Choć film jest jedną z części “Igrzysk Śmierci” i posiada symboliczne nawiązania do późniejszych bohaterów, uważam, że będzie zrozumiały dla osób, które nie znają serii. “Ballada Ptaków i Węży” jest możliwa do obejrzenia we wszystkich sieciach kin, dlatego serdecznie polecam! 

Grafika Google

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*