Co dalej z choinką?

Zgodnie z tradycją, po święcie Trzech Króli można rozbierać stojące w domach bożonarodzeniowe drzewka. Warto wiedzieć, jakie są sposoby na pozbycie się świątecznych choinek w Poznaniu.

Rośliny bez korzeni, które spędziły święta w metalowych stojakach, należy wystawić przed posesję lub blok zgodnie z terminarzem. Harmonogram dostępny jest na stronie https://www.poznan.pl/odpady/ oraz w aplikacji Smart City Poznań. Jeśli drzewko zostanie wcześniej pocięte na kawałki, można wrzucić je do brązowych pojemników na odpady biodegradowalne lub na przydomowy kompost. W obu przypadkach jednak należy pamiętać o usunięciu wszystkich ozdób znajdujących się na choince. Odebrane od mieszkańców rośliny zostaną przerobione na kompost w poznańskiej biokompostowni. Świąteczne drzewka na terenie Poznania odbierane będą sprzed posesji w styczniu i lutym.

Los choinek, które przetrwały święta w donicach może być zgoła inny. Jeśli drzewko jest w dobrej kondycji, można je z powrotem zasadzić – np. w przydomowym ogrodzie lub na działce. W styczniu warto wystawić roślinę na powietrze, by mogła przystosować się do naturalnych warunków. Na wiosnę można wyjąć z donicy i zasadzić.

Fot. Michał Marcinów

https://www.poznan.pl/mim/wortals/odpady/news,9720/co-roku-o-tej-porze-przypominamy-co-zrobic-z-choinka-po-swietach,219764.html

2 komentarze do Co dalej z choinką?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*