Zwycięski w pięciu kategoriach

W nocy z 7 na 8 stycznia czasu polskiego w Beverly Hills przyznane zostały Złote Globy 2024. Tegoroczna gala była 81. Zdominowana została przez ,,Oppenheimera” Christophera Nolana, zwycięskiego w pięciu kategoriach.

,,Oppenheimer” uznany został najlepszym filmem dramatycznym, a statuetką za najlepszą reżyserię po raz pierwszy w karierze został nagrodzony Christopher Nolan. Złoty Glob trafił również do Cilliana Murphy’ego grającego główną rolę oraz Roberta Downeya Jr za rolę drugoplanową (Lewisa Straussa), a także do Ludwiga Göranssona za ścieżkę dźwiękową.

„Barbie” bez statuetki za najlepszą komedię lub musical. Ta przyznana została ,,Biednym istotom” Yorgosa Lanthimosa. Pomimo największej liczby (aż dziewięć) nominacji, film Grety Gerwig triumfował tylko w dwóch kategoriach: osiągnięcie kinowe i kasowe oraz najlepsza piosenka („What Was I Made For”, Billie Eilish i Finneas).

Wśród kategorii telewizyjnych najlepsze okazały się ,,Sukcesja” HBO, ,,The Bear” Disney+ oraz produkcja Netflixa ,,Awantura”.

Fot. Cillian Murphy w filmie ,,Oppenheimer” reż. Christopher Nolan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*