Bardzo różne grupy ludzi

Wraz z zaostrzeniem działań antyszczepionkowych, protesty w europejskich miastach nabierają tempa. Kto stoi za tym i co łączy ludzi na wiecach?

Demonstrują Niemcy, Austriacy, Belgowie, Holendrzy, Włosi, Hiszpanie. W Wiedniu około 40.000 osób protestowało przeciwko częściowemu zamknięciu kraju i zapowiedzianym obowiązkowym szczepieniom. Doszło do zamieszek. W Brukseli około 8000 demonstrantów przemaszerowało pod budynek Komisji Europejskiej, gdzie doszło do starć z policją. Podczas protestów w Luksemburgu kilka osób przedarło się przez ogrodzenie jednego z jarmarków otwartych tylko dla osób zaszczepionych lub mających negatywne wyniki testów na koronawirusa.

Rozczarowani współczesną polityką, zwolennicy różnych teorii spiskowych, ezoterycy, antyszczepionkowcy – protesty przeciwko zaostrzeniu pandemicznych restrykcji przyciąga bardzo różne grupy ludzi. Niektórzy oceniają, iż sytuacja zbliża się do punktu krytycznego. Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskazuje na to, że protesty stają się coraz bardziej radykalne.

Fot. https://www.dw.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*