Wydarzenie, organizowane przez redakcję Gazety Studenckiej „Fenestra”, będzie miało formę dwudniowej konferencji, w ramach której przewidziane są liczne panele tematyczne, warsztaty, odczyty referatów i kuluarowe dyskusje uczestników.

Tematem III Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Studenckich będzie ,,DZIENNIKARZ CZY TWÓRCA? Nowe zasady gry. Między tradycyjnym a nowym modelem dziennikarstwa”. Odbędzie się ona w dniach 20-21 maja na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Jej celem jest skonfrontowanie środowiska akademickiego i zawodowego dziennikarstwa i, szerzej, komunikologii z najnowszymi trendami zmieniającymi rynki medialne. W szerokim zakresie: od konwergencji i postępującej cyfryzacji starych mediów przez rosnącą rolę podcastów tematycznych po gwałtowny rozwój narzędzi Sztucznej Inteligencji. Istotne jest także umożliwienie społeczności studenckiej wyrażenia swego stanowiska wobec pogłębiających się zmian w sferze medialnej.
Fot. Andrzej Piechocki
Dodaj komentarz