Legendarny szef „Solidarności”, były prezydent RP Lech Wałęsa, będzie honorowym gościem „Koncertu Wolności”, który odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca o godz. 18.30 w auli UAM. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów 35. rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej.

Wystąpią: laureat Konkursu Wieniawskiego – Bartłomiej Nizioł (skrzypce), jeden z najlepszych gitarzystów na świecie – Łukasz Kuropaczewski (gitara), który dokona poznańskiego prawykonania „Hommage à Lech Wałęsa” Aleksandra Tansmana oraz Kwintet Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 To wielki zaszczyt zagrać Mazurka „Hommage a Lech Wałęsa” A. Tansmana dla samego Lecha Wałęsy – mówi Łukasz Kuropaczewski. –  To przepiękna kompozycja, niezwykle polska, napisana fascynującym językiem muzycznym, charakterystycznym dla niezwykłej twórczości Tansmana. Tym bardziej się cieszę, że utwór nie był nigdy wykonywany w Poznaniu.

Aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz wykonana utwór Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę” oraz „Miejcie nadzieję” (słowa Adam Asnyk, muzyka Zbigniew Preissner). 

Gość honorowy, były prezydent RP Lech Wałęsa, podczas uroczystości odbierze „Nagrodę za Odwagę”.

Organizatorem wydarzenia są Fundacja SIGNUM, Fundacja REFLEXION, Fundacja TU Wielkopolska, a producentem koncertu jest Teatr Muzyczny w Poznaniu. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*