Budować mosty, a nie mury…

Wiemy, komu premier powierzył urząd wojewody wielkopolskiego.

Na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu czytamy: „Z dniem 28 grudnia 2023 roku Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji, powołał Agatę Sobczyk na stanowisko wojewody wielkopolskiego”.

Zastąpiła ona Michała Zielińskiego, który funkcję tę sprawował od końca stycznia 2021. Na portalu społecznościowym Facebook napisał między innymi: „27 grudnia 2023 r. był ostatnim dniem mojej misji dla Ojczyzny i dla Wielkopolski na stanowisku Wojewody Wielkopolskiego. Moja praca dla Wielkopolski przypadła na czas, który okazał się wielkim wyzwaniem, nie tylko dla naszego regionu, ale i dla Polski. Każdemu kryzysowi sprostaliśmy, zapewniając bezpieczeństwo Wielkopolanom.” Całość wpisu dostępna pod adresem: https://www.facebook.com/MichalZielinskiPL/posts/pfbid0Vf8UpQEWeYXwhhdxTkLFR6XswKQomzVk57TtetpHUKYU2kqAzLM4Bf4WHcyBu29Wl?ref=embed_post

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, posiadająca również dyplom z zakresu zarządzania uzyskany w City Institute w Sydney, jest działaczką Polska 2050 Szymona Hołowni. Była przewodniczącą tego ruchu w Wielkopolsce. W minionych wyborach parlamentarnych zajęła trzecie miejsce na liście. Uzyskała ponad 6,1 tys. głosów, lecz nie wystarczyło to do uzyskania mandatu. Kandydowała w okręgu poznańskim z 10. miejsca listy Trzeciej Drogi.

Agata Sobczyk, jeszcze jako kandydatka do Sejmu, na swojej stronie internetowej napisała między innymi: „Przez lata moja pasja i praca zawodowa prowadziły mnie przez wiele krajów w Europie i na świecie. Doświadczenie zdobywane w dyplomacji oraz w międzynarodowym biznesie nauczyły mnie, jak ważne jest budowanie mostów, a nie murów. Jak kluczowe jest słuchanie innych i poszukiwanie kompromisu w skomplikowanym świecie polityki międzynarodowej”

Fot. @MSWiA_GOV_PL

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*