„Dziś – czytamy na stronie www.onet.pl – jest 40. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. — Byłem krytykowany, kiedy nazwałem Putina zbrodniarzem wojennym. Widzieliśmy, co stało się w Buczy. On jest zbrodniarzem wojennym — powiedział dziś Joe Biden. Szefowa KE Ursula von der Leyen poinformowała o stworzeniu z Ukrainą zespołu, który będzie gromadził dowody i prowadził dochodzenia w sprawie działań Rosjan w Ukrainie. — Ministerstwo Obrony Ukrainy uzyskało listę rosyjskich żołnierzy, którzy popełnili zbrodnie wojenne na ludności Ukrainy w Buczy — poinformowała wcześniej strona ukraińska. Buczę odwiedził dziś prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. — Chcemy, żebyście pokazali światu, co tutaj się wydarzyło — zwrócił się do dziennikarzy.”

Więcej pod adresem: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-rosja-ukraina-40-dzien-inwazji-relacja-na-zywo/1fc93lj

O dramacie mieszkańców Buczy i bestialstwie rosyjskich żołnierzy informują media na całym świecie. Dziennikarze nie wahają się użyć takich słów o agresorze: mordercy, ludobójcy, zbrodniarze, barbarzyńcy, bestie. Przypominają masakrę w Srebrenicy w 1995 roku, do tej pory największą w Europie po II wojnie światowej.

Tymczasem do mieszkańców Rosji płynie przekaz ministra Siergieja Ławrowa o „fejkowym newsie” oraz „inscenizacji” i rzecznika Kremla o „ukraińskich prowokacjach w Buczy”.

Fot. ekran tv – TVN24 HD

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*