6-dniowe święto filmu animowanego

Oscarowy festiwal ponownie ożywi Poznań! 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator odbędzie się w dniach 25-30 czerwca 2024. Zapowiada się filmowa uczta dla miłośników i miłośniczek animacji. Kto wygra Grand Prix – Złotego Pegaza i tym samym stanie do wyścigu po Oscary? Przekonamy się już tego lata! 

W tym roku Festiwal Animator patrzy w stronę sztucznej inteligencji i twórczości, która zaczęła powstawać przy jej udziale. W sekcji pod hasłem SZTUCZNA INTUICJA, z ponad setki wysłanych zgłoszeń, zobaczymy filmy, które poruszają temat wpływu narzędzi AI na twórczość i bliskie relacje. Animator otworzy także przestrzeń do dyskusji nad zmianą rozumienia pojęcia tożsamości człowieka jako jedynego gwaranta twórczej inwencji. 

Będąc świadkami rozwoju narzędzi sztucznej inteligencji i jej rosnącego wpływu na nasze otoczenie, Festiwal Animator zaprosił ją do współpracy przy tegorocznej identyfikacji. Tworzenia projektów przy współudziale AI podjął się Jakub de Barbaro – niezależny projektant, współpracujący do tej pory z takimi instytucjami jak: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, berlińska Sternberg Press, Mousse Publishing w Mediolanie czy T4ex w Nowym Jorku. De Barbaro stara się skupiać na pozakomercyjnych funkcjach projektowania, a swoją pracę traktuje jako narzędzie budujące wrażliwość, formujące postawy i zachowania społeczne. Ważny jest dla niego aspekt ekologii cyfrowej, stąd stale współpracuje z Digital Ecology Institute. Jakub de Barbaro o tegorocznej identyfikacji mówi następująco:   

Dokładną specyfikację użytych narzędzi można znaleźć na stronie festiwalu. Materiały graficzne przygotowane w oparciu o tegoroczną identyfikację dostępne są do pobrania pod adresem: https://animator-festival.com/materialy-dla-prasy/ 

17. Animator odbędzie się w Poznaniu w terminie od 25 do 30 czerwca 2024 roku w Kinie Muza oraz zaprzyjaźnionych lokalizacjach w centrum Poznania. Więcej informacji o festiwalu na stronie www.animator-festiwal.com oraz na mediach społecznościowych. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*