Jesteśmy gospodarzami Euro 2012

Dzisiaj o godzinie 11.00 Michel Platini na konferencji UEFA w Bukareszcie poruszył dwie kwestie.

Zwrócił uwagę na szerzący się rasizm, na dyskryminację w piłce nożnej. Jak powiedział, to obraza godności ludzkiej. Postanowiono podjąć działania, które miałyby ograniczać i eliminować te negatywne zjawiska w klubach i na meczach. Przykładowo: jeśli kibice będą wykazywać brak kultury i zakłócać przebieg spotkania, sędzia miałby prawo przerwać lub nawet odwołać mecz.

Drugą i najbardziej oczekiwaną kwestią był ostateczny wybór miast- gospodarzy Euro 2012. W Polsce są nimi: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław. Spekulacje, że Poznań miałby odpaść, na szczęście, nie sprawdziły się. – (…) To jest świetnie przygotowane miasto, które będzie znakomitą areną mistrzostw Europy i nigdy nie było źle odbierane przez szefów UEFA – tak mówił Zbigniew Boniek w wywiadzie dla „Dziennika”.

Ostatecznie odrzucono kandydatury Krakowa i Chorzowa, które były miastami rezerwowymi. Jak twierdził na konferencji Platini, po dwuletnim nadzorze postępów w przygotowaniach do Euro 2012, miasta te nie spełniły warunków.

Na Ukrainie pewniakami są: Kijów i Donieck. Charków i Lwów do 30 listopada muszą wykazać postępy w przygotowaniach infrastruktury, transportu i stadionów. W tej sprawie decyzja zostanie ogłoszona w grudniu 2009.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*