A. Mickiewicz, na szczęście, ocalał

Obchody 90-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dobiegły końca. Pozostają miłe wspomnienia. W sobotę (9 maja) odbył się Jubileuszowy Piknik Akademicki. Na placu Mickiewicza, pod Krzyżami rozłożyły się poznańskie uczelnie, które razem z UAM świętowały urodziny.

O godzinie 11 wszystko zaczęło się na dobre. Poznańskie uczelnie przygotowały wiele atrakcji. Akademia Sztuk Pięknych pod pomnikiem naszego wieszcza wykonała rzeźbę z gliny. Przedstawiała ona dwie postacie, których celem było, jak mówił prof. ASP Wiesław Koronowski, zburzenie pomnika Adama Mickiewicza. Na zadane ze zdziwieniem pytanie dlaczego?, odpowiadał: – nadszedł taki czas, że burzy się pomniki. Studenci, pod bacznym okiem profesora, wykonali ciekawe dzieło.

Pod Krzyżami swój namiot rozbiła także Akademia Muzyczna, która zaprezentowała zdolności wokalne oraz umiejętność gry na instrumentach muzycznych swoich studentów. Niezwykle imponujący był także występ chóru studentów, wykładowców i absolwentów Uniwersytetu Medycznego. Akademia Wychowania Fizycznego porwała do tańca wszystkich zebranych. Z kolei Uniwersytet Przyrodniczy reprezentował ludowy zespół taneczny.

Na pikniku bardzo widoczni byli przedstawiciele UAM. Ofertę edukacyjną zaprezentowały wydziały Biologii, a także Neofilologii. Pomiędzy wejściem do rektoratu a wejściem do Auli Uniwersyteckiej swoje miejsce miał Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, studenci zorganizowali plenerowe studio telewizyjne. Każdy z zainteresowanych mógł zobaczyć, jak kształcą się przyszli dziennikarze a także zmierzyć się z prompterem. Studenci tworzyli wiadomości z pikniku. Wcielili się w reporterów i z kamerą ruszyli w poszukiwaniu newsa. Zainteresowanie przechodniów było duże.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*