90-LECIE UAM

Z okazji swego 90-lecia Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wybije własną walutę, którą będzie można wymienić m.in. na indeks uczelni. Heliodor ma średnicę 27 mm, wykonany jest z mosiądzu i wart jest 4 zł.

6 maja, wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych, UAM organizuje na Ogrodach konferencję naukową „Tradycje i absolwenci”. Tego samego dnia na Wydziale Nauk Społecznych rozpocznie działalność Galeria Szamarzewo prezentująca kolekcję dzieł ASP. W Bibliotece Uniwersyteckiej od godz. 16 będzie można oglądać wystawę prezentującą początki Wszechnicy Piastowskiej.

W sobotę, 9 maja wszystkie poznańskie uczelnie zapraszają poznaniaków na piknik w parku przed Operą. To tam będzie można wydać heliodory i kupić na przykład na indeks, w którym zaliczenia będzie można zdobywać w wystawionych w parku uczelnianych namiotach. Po pikniku chętni wybiorą się na Bal Jubileuszowy do Collegium Maius (666 zł za parę).

Z okazji jubileuszu Poczta Polska wyemituje karty pocztowe z wizerunkami twórców Uniwersytetu Poznańskiego i wypuści specjalne znaczki i okolicznościowy datownik.

(nat, „Gazeta Wyborcza”)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*