Trzymajmy kciuki za Roberta

Za kilka dni piąta eliminacja Mistrzostw Świata F1. Tym razem najlepsi zawodnicy przeniosą się do Europy, na tor pod Barceloną. 8 maja rozpoczną się przygotowania do niedzielnego wyścigu, w którym team BMW SAUBER oraz inne stajnie zaprezentują efekty blisko dwutygodniowej pracy związanej z modernizacją bolidów.

Na torze Catalunya rozegra się dramatyczna walka o wszystko. Mario Theissen, szef zespołu BMW SAUBER zapewnia, że Grand Prix Hiszpanii będzie już walką o punkty w klasyfikacji generalnej. Robert Kubica, jedyny polski kierowca w F1, w tym sezonie nie zdobył ani jednego punktu. BMW przygotowuje nowy pakiet aerodynamicznym do bolidu F1.09. Jak zapewnia kierownictwo zespołu, zmiany będą dostrzegalne gołym okiem. Nie wiadomo jednak czy to wystarczy. Są problemy z podwójnym dyfuzorem i systemem KERS, z którego już oboje kierowcy teamu BMW korzystali na torze w Bahrajnie, bez skutku. Wraz z Nickiem Heidfeldem, Robert uzyskał najgorszy wynik w dotychczasowej karierze.

Obecnie największym zmartwieniem i przeszkodą jest, wprowadzony przez FIA, zakaz prowadzenia przez zespoły jakichkolwiek testów na torze w przerwie między wyścigami. Pozostają jedynie tunele aerodynamiczne. Niestety, nie każda „stajnia” wyścigowa nimi dysponuje. BMW SAUBER jest w gronie drużyn posiadających taki sprzęt. (nowe przednie skrzydło i pokrywa silnika są obecnie poddawane testom).

Miejmy nadzieję, że poprawiona technika tym razem przyniesie widoczne korzyści. Jeśli nie – Robert nie będzie liczył się już w wyścigu o indywidualne mistrzostwo świata. Trzymajmy za niego kciuki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*